Licitație pentru proiectul ”Realizarea rețelelor de apă și apă uzată în aglomerarea Cosoba-Săbăreni”

Cel mai mare proiect de apă și canalizare din județul Giurgiu- prin Programul Operațional Infrastructură Mare ( POIM) este implementat de compania Apa Service.
În ceea ce privește stadiul proiectului pentru comuna Săbăreni, la finele lunii martie, a fost publicată în sistemul SEAP licitația pentru ”Realizarea rețelelor de apă și apă uzată în aglomerarea Cosoba-Săbăreni”.
Valoarea proiectului publicat in SEAP este de 92.276.226,03 lei si are ca data limita de depunere 19 iunie 2023, ora 15.
Per ansamblu, prin intermediul proiectului POIM unitatile adminstrativ-teritoriale parte a acestui proiect vor beneficia de:
– 140 km aducțiune;
– 17 rezervoare apă;
– 14 stații de pompare apă potabilă;
– 131 km rețele;
– 296 km rețele canalizare ;
– 174 stații pompare apă uzată;
– 6 stații de epurare

Ultima modificare: 08.01.24 – 13:02 de către Adriana Stanciu

Anteriorul Informare colectare deseuri si gunoi menajer